Jak vyčistit na domě fasádu? Bez profesionální techniky jen velmi těžko!

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak vyčistit na domě fasádu? Bez profesionální techniky jen velmi těžko!

Každý majitel rodinného domu chce mít čistou a elegantní fasádu. Stejně tak jako u aut dbáme na čistotu kapoty, i podle prvního pohledu na fasádu rodinného domu si okolí dělá názor. A špinění fasád nejde zabránit. Stačí, aby pravidelně přicházely kyselé deště, ve struktuře materiálu se bude usazovat prach a pyl a ani nemluvíme o zašpinění od dětí a běžného provozu. Fasády se zašpiní velmi snadno. Jejich vyčištění ale tak snadné rozhodně není. Naopak. Pro dosáhnutí dokonalého výsledku je zapotřebí využívat profesionální techniku.
Domácí wapky pomohou jen stěží!

Častým řešením čištění fasád rodinných domů, je využití vysokotlakých vodních čističů. Prodejci tohoto zboží rádi propagují, že wapky vyčistí všechno, ale realita je jiná. K dokonalému čištění povrchu fasád jen samotná voda nestačí. Zapotřebí je také jemné abrazivo (malé pískové částečky), které se právě v kombinaci s vodou postarají o odstranění každé špíny i každého nánosu. Cena pořízení takových strojů je několik desítek tisíc korun. Rozhodně je tedy lepší si na vyčištění fasád pozvat specializovanou firmu, než kupovat samotný přístroj.

blaha-stavby.cz_tryskani-piskovani_ars_cz_01

Ne všechny technologie jsou stejné

Pokud se pro čištění povrchů využívá voda s abrazivem, jedná se o technologii pískování neboli tryskání. I v této oblasti ale existuje hned několik technologií. Bohužel jsou některé méně účinné, jiné zase více. Záleží především na samotné technologii tryskání. Mezi starší a méně vyhovující technologie se řadí například metody pískování, kdy vysokotlaký vodní paprsek přisává písek, nebo když je využívána technologie tryskání pod vodní clonou. U této technologie je zase do proudu sušeného abraziva přidána voda až v koncové trysce. Kromě vysoké prašnosti je u těchto systémů také nižší účinnost.

Existují i kvalitnější technologie

V dnešní době již existují mnohem propracovanější systémy tryskání. Mezi nejkvalitnější se řadí například systémy Torbo německé výroby. U této technologie je oproti otryskávané ploše unášena již smíchaná směs písku s vodou. Díky tomu je v porovnání s osobními technologiemi snížena prašnost až o 95% a zvýšená účinnost. Díky kompaktním rozměrům technologie jsou také systémy Torbo označované jako systémy pro mobilní tryskání. Co všechno mohou systémy pískování Torbo zvládnout? Na to se podívejte v tomto článku.