Je fasáda vašeho domu špinavá a objevují se na ní i plísně? Co dělat?

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Je fasáda vašeho domu špinavá a objevují se na ní i plísně? Co dělat?

Chcete mít krásný a elegantní rodinný dům? Víte, že krása rodinného domu začíná už zvenčí? Fasáda je považována za vizitku každého rodinného domu. Měla by být elegantní a bez vad. Vzhledem k tomu, že fasáda je společně se střechou nejvíce namáhanou součástí domu, která musí neustále odolávat působení vnějších vlivů, UV záření, střídání teplot, dešti a nečistotám, může poměrně často docházet k jejímu poškození, nejčastějším problémem jsou plísně. Jak je řešit?

Ideálním řešením jsou speciální nátěry proti plísním

V současné době je na trhu nabízeno hned několik technologií a metod, které slouží k ošetření fasád od plísní. Mezi nejefektivnější technologie se řadí aplikace speciálních protiplísňových nátěrů. Protiplísňové nátěry odstraní plísně z fasády i ze zdiva a zabrání jejich opětovnému vytvoření. Ovšem je zapotřebí vybrat správný druh. Ten se vybírá na základě materiálu fasády a stupně poškození plísněmi.

čištění fasád 01

Správný druh a správná aplikace

Vybrat správný druh protiplísňového nátěru rozhodně není tak jednoduchou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je zapotřebí mnoho zkušeností. Jedině správně vybrané nátěry proti plísním dokáží dobře plnit své účely, tedy odstranit plísně a zabránit jejich opětovnému vytvoření. Rozhodně je lepší se obrátit na odborníky, kteří mají v oblasti zkušenosti a zajistí správný výběr. Navíc odborné firmy zajistí i správnou aplikaci nátěru.

čištění fasád 02

Nezapomeňte fasádu vyčistit

Aby protiplísňové nátěry dokonale plnily svůj účel a byly opravdu efektivní, musí být aplikované na čistý povrch bez nečistot a mastnot. Na fasádu se neustále usazují nečistoty – prach, smog, pyly a mastnoty. Ty vytváří vrstvu, která nemusí být ani vidět, ale brání pronikání nátěrů, které by pak nemusely dobře plnit svůj účel. A jak vyčistit fasádu? Opět existuje více možností, ale jestliže chcete profesionální výsledek, vyplatí se kontaktovat profesionály v této oblasti, kteří pro čištění využívají technologii pískování-tryskání. Jak probíhá takové čištění, se můžete podívat ZDE.