Zahradní skleníky se dodávají v rozloženém provedení

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zahradní skleníky se dodávají v rozloženém provedení

Rozhodli jste se, že si na svou zahradu pořídíte skleníky? Pokud ano, potom určitě víte, že hitem poslední doby jsou takzvané skleníky z polykarbonátu. Ty nevynikají jenom odolností, ale vynikají také tím, že jsou cenově dostupné. Kdo hledá levné skleníky z polykarbonátu, ten rozhodně nebude zklamán.

A to jak cenami, tak nabídkou. Co je třeba dodat, to je i fakt, že pokud si levné skleníky objednáte, přijdou vám v demontovaném provedení. Pojďme proto společně zjistit, jak skleník polykarbonát vlastně konkrétně smontovat.

Polykarbonátový skleník smontujete snadno

Prvním krokem samotné montáže je rozhodně základní konstrukce neboli kostra samotného skleníku. Jedná se o montáž pevné základny, na kterou se následně přimontují jednotlivé rohy celého skleníku, které se v horní části taktéž spojí dalšími konstrukčními prvky. Tím vznikne samotná základní kostra skleníku, která by měla být již smontována na požadovaném místě, nebo by na dané místo měla být následně přenesena. Díky celkové pevnosti by to neměl být problém.

Skleník z polykarbonátu vyžaduje základnu

I když se primárně věnujeme jenom samotné montáži, neměli bychom zapomínat na to, že prodej skleníků většinou počítá pouze se samotným zbožím jako takový. Případnou základnu je nutné připravit si svépomocí. Pokud plánujete koupit skleníky polykarbonát, není problém využívat klasických řešení v podobě základen, a to ať už jde o variantu kamenitou, nebo betonovou.

Zahradní polykarbonátový skleník dále doplňte stěnami

Pokud již máte samotnou základní konstrukci hotovou, můžete pokračovat dalším krokem, kterým není nic jiného, než samotná realizace stěn. Ani to není nijak výrazně složitý postup. A to z toho důvodu, že polykarbonátové zahradní skleníky umožní jednoduché zasunutí konkrétních desek. Ty samozřejmě mohou být různých velikostí, jelikož dnes se na trhu setkáme jak s těmi, které mají šíři čtyři milimetry, tak samozřejmě i s těmi, které nabídnou šířku celých 6 milimetrů. I o nich platí, že mohou být levné, pokud zvolíte zahradní skleníky výprodej. A pokud máte dané desky na svém místě, můžete pokročit dále.

sklenik

Plastový skleník doplníte konstrukcí střechy

Následným krokem je opět nutnost vrátit se ke klasické střešní konstrukci, jelikož u té je třeba doplnit ji samotnou střechou a jejími jednotlivými částmi, do které budete postupně také umisťovat zmíněné desky, díky kterým budou plastové skleníky fungovat přesně tak, jak fungovat mají. Zde samozřejmě dávejte pozor na správné umístění, dle konkrétního návodu. Také nezapomínejte na to, že právě tato část může být vybavena také okny, na jejichž montáž je samozřejmě dobré také myslet. Tím jsme téměř u konce a tak posledními kroky montáže pro zahradní skleník může být:

  • Instalace jednotlivých dveří
  • Instalace vnitřních polic
  • Instalace doplňkového příslušenství

Jak je jasně patrné, smontovat skleník polykarbonátový není rozhodně nic složitého a zvládne to bez potíží každý zručnější člověk. A pokud se podíváme na důvody, proč jsou skleníky a pařeniště dodávány právě tímto způsobem, je to dáno primárně tím, aby se nejenom zjednodušila přeprava, ale také snížila celková cena. Ostatně inspiraci lze vidět třeba i v klasickém segmentu nábytku.